Видеото од пробата на кое рок ѕвездата се подготвува за својот иден настап, го воодушеви целиот Интернет, а еве и зошто!

75-годишниот Мик Џегер, основачот на рок групата Ролинг Стоунс, е една од последните и најголеми музички легенди кои со својата музика ја сменија музичката историја!

Пред некое време, пејачот доживеа срцев удар, по што лекарите му вградија стент, а притоа турнејата која беше планирана, се одложи, поради неговата здравствена состојба.

Но, видеото што беше објавено вчера покажува дека легендата е несопирлива! Погледнете како само танцува на 75-години!

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2019/05/GettyImages-978855982-860x430.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2019/05/GettyImages-978855982-400x214.jpgНане.мкЗабаваВидеото од пробата на кое рок ѕвездата се подготвува за својот иден настап, го воодушеви целиот Интернет, а еве и зошто! 75-годишниот Мик Џегер, основачот на рок групата Ролинг Стоунс, е една од последните и најголеми музички легенди кои со својата музика ја сменија музичката историја! Пред некое време, пејачот доживеа...Секој ден нешто свежо