Овен

Денес активностите ќе бидат диктирани од Вашите навики. Иако не сте особено среќни од моменталната ситуација, нема да имате желба да поправите што и да било. Во личниот живот работите не се развиваат според планот, а во забавата денес ќе бидете доста ограничени.

Бик

Денес нема да имате желба да правите нешто. Само некои од Вас ќе успеат да останат независни од луѓето и околностите. Расположението ќе биде исклучително променливо денес, особено ако сте силно емоционални и лесно повредливи.

Близнаци

Денешната атмосфера ќе Ве насочува кон стабилни и добро познати врски со луѓе. Ако сте сигурни во Вас и Вашиот партнер, ништо нема да може да Ви застане на патот на среќата. Ако настанат спорови со семејството, само зачувајте го спокојство.

Рак

Денот е погоден за да ја зајакнете својата позиција. Конечно ќе ја подигнете самодовербата на повисоко ниво и ќе сфатите колку Ве сакаат блиските, и дека имате на кого да се потпрете. Реално нема да почувствувате било какви генерални промени, само ќе се чувствувате подобро.

Лав

Денес имате стабилен план кој Ви гарантира успех. Ќе треба да направите некоја жртва за да може сè да помине така како што сте планирале. Некои од Вас може да се почувствуваат разочарани вечерта, и нема да можете да дознаете од каде доаѓа незадоволството.

Девица

Ќе го поминете денот во позната околина и со луѓе кои ги знаете добро. Денес ќе ги покажете Вашите желби за стабилност и предвидливост на секоја ситуација. Во плановите за иднината едвај ќе има место за несериозни интриги и случајни настани.

Вага

Недостатокот на акција може да има угнетувачки ефект за Вас. Може да почувствувате дека денот поминал залудно. Ѕвездите Ви советуваат да ги погледнете работите од друг агол. Денот е погоден да направите некои работи кои ќе го подобрат Вашето здравје.

Шкорпија

Денес ќе добиете тајна поддршка од некој кој воопшто не очекувате. Најверојатно тоа ќе биде некој постар роднина или познаник. Сметајте на Вашата самодоверба врз основа на Вашето искуство. Обидете се да ги дознаете чувствата и плановите – ова ќе ви даде мир.

Стрелец

Не сакате да се откажете од сегашниот живот, но во исто време правите грандиозни планови за иднината. Што и да сте планирале, тоа ќе бара сериозна инвестиција. Во моментов е подобро да се препуштите на блиските и да заборавите на себе за момент.

Јарец

Животот Ви дава нова среќа – обидете се да не ја изгубите. Ако недостасуваат романтични илузии или нереални очекувања, Вие полесно ќе можете да блеснете со интелектот и способностите. Вашиот природен интерес за сè што е ново и нестандардно ќе биде најдобар поттик за промена.

Водолија

Не сите Ваши амбициозни очекувања ќе бидат исполнети денес. Ќе се чувствувате непријатно од промените околу Вас. Ѕвездите Ви советуваат да го зачувате оптимизмот. На крајот на денот сè ќе биде во ред.

Риби

Може да се најдете пред дилема: Дали да ги зачувате сегашните односи или да навлезете во нови контакти. Партнерот за многу нешта ќе Ви оди на нерви, како што е неговата љубов кон слободата или неговата желба за кариера. Имајте повеќе разбирање и бидете подготвени за компромиси!