Овен

Денес Ви е дозволено да си кажете се што Ви лежи на душата. Ќе бидете толку позитивни и добронамерни што нема како да изнервирате некого. Обидете се да контактирате со што повеќе луѓе.

Бик

Тоа е ден на разновидност, во добра смисла на зборот. Не штедите ги комплиментите. Охрабрете ги луѓето околу вас. Со партнерот бидете искрени и не криете ги чувствата.

Близнаци

Денес може да добиете неочекуван подарок. Самиот гест и човекот, од кој доаѓа подарокот може пријатно да ве збуни. Застанете и обидете се да се сетите какви биле Вашите односи и ќе дознаете колку многу нешта сте пропуштиле.

Рак

Денес е ден за опростување. Прво простете си на самите себе, а потоа на своите најблиски иако мислите дека нема да Ви одговорат на чувствата онака како што би сакале. Сакате да дадете многу повеќе, но едноставно мора да погледнете од друг агол.

Лав

Овој ден може да биде благо експлозивен, но степенот на напон ќе биде целосно контролиран од Вас. Може да го изгаснете огнот со едно движење и колку порано го направите тоа – толку подобро.

Девица

Денот претпоставува една голема мистерија која Вие самите треба да ја решите. Може да откриете некоја информација за себе. Не двоумете се да бидете искрени и отворени со вашиот партнер.

Вага

Имате сомнежи по некое прашање, а интуицијата ретко Ве лаже. За да бидете сигурни во одлуката не штедете време во изнаоѓање информации. Прочитајте ги поглавјата внимателно и измерете ги сите предности и недостатоци.

Шкорпија

Ова не е ден за разјаснување на односи, особено ако темата е далечното минато. Не навлегувајте во “заспани” настани, така само можете да разбудите некој демон, со кој ќе ви е многу тешко да се борите.

Стрелец

Денес може да добиете интересен предлог за патување. Прашањето не е дали ќе одите или не, туку кого ќе понесете со себе. Тука размислете внимателно и обидете сѐ да ги предвидите настаните во сите можни варијанти.

Јарец

Колку и да не Ви се допаѓа тоа, сепак другите имаат свое различно мислење. Всушност ова е многу корисно, бидејќи на тој начин имате повеќе добри идеи, кои може да Ви бидат од корист.

Водолија

Системот на работа денес треба да Ви биде беспрекорен. Треба да правите разлика помеѓу посакуваното и можното, и не се расејувајте со соништа. И за нив ќе дојде време, но тоа нема да биде денешниот ден, во кој сепак ќе има добра основа за идни желби.

Риби

Таму каде што сте се упатиле е вистинската насока. Никакво вртење назад и одржувајте ја константна и умерена Вашата брзина, која брзо ќе Ве придвижи многу понапред отколку сте си замислувале.