Овен

Овој ден може да биде критичен за Овните. Сепак ќе се радувате на неколку убави и светли моменти. Тргнете се од магичниот круг на депресивни мисли и сомнежи. Денес е убав ден да се случи нешто ново во инаку досадниот живот. Уживајте во убавите искуства и заборавете на лошото.

Бик

Ќе реагирате остро на сите новости околу Вас. Тоа е доста нетипично за авантуристичкиот Бик. Сепак интуицијата ќе Ви биде најдобриот советник, особено што се однесува за лични односи. Не плашете се да донесувате храбри решенија – немате повод за сомневања, Вие најдобро знаете што треба да направите.

Близнаци

Работите не се лесни за Близнаците. Особено во првата половина на денот. Секакви, очигледно позитивни страни од околината ќе останат незабележани од Вас. Вие самите поседувате склоност кон песимизам и создавање на вештачка драма. Треба да ја оттргнете таа склоност. Не обидувајте се да пишувате сценарио за денешниот ден однапред.

Рак

Денес ќе се чувствувате емотивно и физички лошо. Подгответе се за неочекувано патување. Ќе треба да сте подготвени да направите се што е потребно во моментот во кој е побарано. На работното место ќе се занимавате со алатки или некој вид опрема.

Лав

Вашиот партнер може да предизвика тензии меѓу Вас што може да ескалира до невидени граници. Заеднички потфат или слични ставови може да ви помогне да се надмине конфликтот. Потребен е дијалог меѓу вас. Ѕвездите препорачуваат да одите на заедничко патување. Авантурите ќе ви помогнат да се зближите.

Девица

Вие обично поседувате строг план и стратегија за секој ден од Вашиот живот. Денес сепак сте авантуристички расположени. Ризикот незадржливо Ве привлекува. Може да Ве привлечат сексуални освојувања, екстремни спортови или кладилници. Имате целосна право да излезете од рутината во границите на нормалното и разумното. Среќата е на Ваша страна.

Вага

Трезвеното размислување веќе Ви се чини како секојдневна обврска. Не заборавајте дека и Вие сте луѓе и имате чувства кои Ви лежат на срцето и Ве возбудуваат. Сепак бидете сигурни дека интуицијата се консултира со здравиот разум. Започнувате нов период од својот живот. Нема за што да се грижите, се ќе биде во ред.

Шкорпија

Денес се чувствувате безнадежно. Ова чувство е излишно. Ако не успеете да ги постигнете Вашите цели од прв пат, не откажувајте се. Бидете трпеливи и верувајте во сопствените способности. Исто така ѕвездите советуваат да бидете внимателни во деталите и ќе најдете начин. Ако стандардните начини на работа не помагаат, стојте подалеку од познатите патишта и практики. Иновативноста ќе биде наградена.

Стрелец

Денес не е погоден ден да барате партнери или да се сретнете со пријателите. Постои веројатност да останете неразбрани или да се скарате со некој. Ако имате важни состаноци во овој ден, кои не може да го одложите, подобро откажете ги за попладневните часови. Тогаш ѕвездите се благонаклонети кон вас. Денот е погоден за одмор дома.

Јарец

Периодот на обиди и грешки ќе заврши дури вечерта. Обидете се да дознаете дали некој нови идеи ќе функционираат. На крајот на денот Ве очекуваат интересни средби и корисни познанства. Не велете не, ако ве поканат некаде. Не ги пропуштајте можностите пред Вас!

Водолија

Денес атмосферата околу Вас ќе се усложни. Поради оваа причина треба да бидете вредни при извршување на Вашите обврски. Благотворното влијание на Јупитер ќе Ви помогне да се справите со проблемите. Во сферата на љубовта се наоѓате во период на проблеми.

Риби

Ќе бидете вознемирени во текот на целиот ден. Токму за тоа емоциите ќе се водечки фактор во секоја активност која ја извршувате денес. Имате потреба од одмор, па не се оптоварувајте премногу. Во љубовта заборавете на срамежливоста и скромноста.