Овен

Не очекувајте спокојство и мир на работното место. Денес ќе имате трпение, храброст и дипломатски однос. Можеби ќе треба да одите против навистина силен противник. Верувајте во себе и ќе можете да постигнете се што сакате.

Бик

Денес е ден погоден за интензивна работа. Оптоварувањето може да е повеќе од потребно, но на крајот на денот ќе бидете задоволни од резултатите. Ако сте навикнати на стабилен живот и монотона работа, денес дефинитивно нема да е типичен ден за Вас.

Близнаци

Иако има можни компликации, денешните авантури ќе Ви донесат огромна радост и на крајот ќе ги постигнете успесите кои ги сакате. Денес ќе сте динамични и креативно настроени и со леснотија ќе внесувате секакви иновации. Можно е да расте Вашиот бизнис или успешно да тестирате нов изум.

Рак

Денес способноста да комуницирате и да правите компромиси, ќе биде доста важна, особено ако сакате да имате пристап до одредена информација. Ако не сте премногу општествен, тоа ќе се одрази во сите сфери околу Вас и ќе ви донесе негативи.

Лав

Денес е прекрасен ден за дискусии. Може да учествувате во дебата, која навистина ќе Ве возбуди. Играјте на страната на својот тим и ќе бидете задоволни од крајниот резултат. Во текот на денот можеби ќе треба да патувате итно некаде или брзо да најдете некои информации. Применете нестандардни методи.

Девица

Не претерувајте во преиспитувањето на работите. Ако одолеете на ова искушение, ќе го добиете она што го сакате и ќе можете да ја покажете железната ладнокрвност. Денес можеби ќе треба да платите некои такси и сметки.

Вага

Апетитот Ви расте со брзина на светлината и Вие сте само незапирливи. Ќе почнете со ситни цели и задачи, но ќе се стремите кон големи резултати. Оние од Вас кои се инволвирани во интелектуален труд, програмирање, консалтинг, посредување и неконвенционални уметност ќе имаат добри шанси за успех.

Шкорпија

Денес ќе се уморите брзо и реакциите ќе се доста задоцнети од обично. Незгодни дејствија може да Ве натераат да ризикувате многу. Одмор е возможен само ако сте сигурни во солидна основа на Вашиот проект и немате никакви сомнежи во партнерите.

Стрелец

Денес љубезноста ќе одигра клучна улога. Денот е добар да барате истомисленици или извори на информации. Заедничките проблеми е убаво да се решаваат со помош на дискусија. Ако чувствувате тешкотии, не грижете се да побарате помош.

Јарец

Може да станете жртва на гневот, љубомората и зависта. Овие квалитети ќе бидат својствени за луѓето околу Вас, но Вие нема да можете да се заштитите лесно од нив. Може да се сопнувате од подводните камења на неочекувана ситуација.

Водолија

Денес ќе Ве демнат опасности, но исто така нема да Ви е тешко да се извлечете од секоја ситуација. Еден неочекуван развој на настаните може да биде во Ваша корист. Генерално во текот на целиот ден ќе бидете успешни.

Риби

Денес ќе имате тенденција да пркосите на надворешното влијание. Не заробувајте се со масовни манифестации и не гледајте вести. Може да станете дел од големата хистерија. Премногу здодевност може да ги поткопа темелите на Вашата среќа.