Фотограф споделува 15 ефективни трикови со кои секогаш ќе изгледате убаво на фотографии

Да изгледате добро на слики е уметност, а не талент. Овој прекрасен фотограф го знае ова од прва рака. Бони Родригез Кживицки го воодушевува интернетот со својата работа и споделува со своите 824 илјади следбеници дека може да се заљубите во начинот на кој изгледате на фотографиите, дури и ако не сте супермодел. Вие само треба да ги знаете вистинските агли, а таа е тука за да ви помогне да ги пронајдете.

1. Додадете додатоци на вашата фотографија.

2. Додадете слоеви.

3. Користете прозорец за да играте со рефлексија.

4. Бидете креативни со групни фотографии.

5. Избегнувајте да го покривате вашето тело.

6. Додадете линии на фотографијата.

7. Создадете неколку нивоа.

8. Обидете се да имате поотворена поза и да го држите лицето нагоре.

9. Истакнете ја половината, вметнувајќи ја кошулата во здолништето или панталоните.

10. Одделете ги рацете од телото.

11. Покажете ја половината ставајќи ги рацете на вашиот блејзер.

12. Покажете повеќе облини!

13. Додадете движење за да добиете природен изглед на фотографиите.

14. Издолжете една нога.

15. Облечете работи со слични нијанси за да создадете монохроматски изглед.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *