За да ги ублажите болките во коските можете да користите неколку од овие природни лекови:

Мајчина душица

За поуспешно лекување, можете да ја додадете во храната, но може и да пиете чај од неа.

Ѓумбир

Направете чај од ѓумбир, оставете да отстои 15 минути во вода, а потоа испијте го.

Лаванда

Смирувачкиот мирис на лаванда го ублажува стресот. Исто така, рузмаринот и нането ги имаат овие квалитети.

Чај од лук

Варете го лукот со околу половина чаша вода. Оставете го да отстои 20 минути и потоа конзумирајте, додека сеуште е топол.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/joint-pain.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/joint-pain-400x214.jpgМилена СтанишковскаКоскиЗдравјеЗа да ги ублажите болките во коските можете да користите неколку од овие природни лекови: Мајчина душица За поуспешно лекување, можете да ја додадете во храната, но може и да пиете чај од неа. Ѓумбир Направете чај од ѓумбир, оставете да отстои 15 минути во вода, а потоа испијте го. Лаванда Смирувачкиот мирис на лаванда...Секој ден нешто свежо