Романтичните свадби се секогаш присутни околу нас, без разлика на годишното време и вие најверојатноо како гости сакате да се облечете подеднакво елегантно и романтично.

Кога станува збор за елегантна и романтична облека за специјални прилики, следните 4 дизајни се прогласени за најидеални доколку сте гостинка на свадба:

1. Розова

Една од најженствените бои, која асоцира на пролетта, а која ќе ја истакне вашата разиграна и романтична природа.

2. Светло сина боја

Бојата што стана задолжителна за секој плакар во изминатата година,, оваа година е синоним за елеганција.

3. Жолта

Ако одлучите за живописна и впечатлива жолта боја, загарантирано ви е да бидете во центарот на вниманието на свадбата на која ќе одите.

4. Зелена

Зелената боја вообичаено е резервирана за малку постудените денови, но со сексапилен комбинезон лесно може да ја претворите во отмена пролетна комбинација.