Џулија Робертс е избрана за најубава жена во светот, од страна на списанието People. Актерката е на чело на листата по петти пат.

“Поминаа 26 години откако Џулија Робертс за прв пат се појави на насловната на People во бројот посветен на листата” Најубавите во светот “. Таа се уште е нашата најомилена убава жена”, пишуваат од списанието.

49-годишната ѕвезда изјави дека се чувствува горда за наградата.

Во интервју за весникот таа зборуваше за среќниот 14-годишен брак со Даниел Модер, за 3-те деца – близнаците Хејзел и Финаус, 12, и Хенри, 9½, а исто така ги открива и своите тајни за убавина и стил.