18 искрени фотографии покажуваат како славните дами изгледаат на Инстаграм, а како во вистинскиот живот

Повеќето девојки во светот сакаат да ги истакнат своите убави карактеристики и да изгледаат 100% совршено. И славните не се исклучок од ова. Секогаш настојувајќи да изгледаат што е можно поубаво, тие користат разни трикови и алатки, како што се процедури за убавина, професионална шминка, помош од стилисти, па дури и Фотошоп.

Во продолжение ви претставуваме фотографии кои овие 18 славни дами ги споделија на нивните социјални мрежи во споредба со фотографии снимени од страна на професионалци истиот ден. Повеќето се едногласни дека ѕвездите изгледаат многу поубаво во вистинскиот живот!

1. Моника Белучи

2. Селма Хајек

3. Џулиен Мур

4. Пенелопе Круз

5. Ријана

6. Селена Гомез

7. Викторија Бекам

8. Оливија Вајлд

9. Бијонсе

10. Кејт Бекинсејл

11. Лејди Гага

12. Шарлиз Терон

13. Пријанка Чопра

14. Никол Кидман

15. Роузи Ханингтон Вајтли

16. Ева Лонгорија

17. Кејти Пери

18. Најоми Кемпбел

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *