Според лекарите неправилното спиење и седење се едни од главните причини за болките во грбот, зглобовите и нозете. Поради тоа од клучно значење е да внимаваме на овие работи. Со следниот домашен рецепт ќе си ја ублажите болката во коските и зглобовите.

Состојки:

– 1 кг мед
– 10 лажици ленено семе
– 50 гр. Семки од тиква
– 5 лажици сусам
– 3 лажици суво грозје
– 50 гр.семки од сончоглед
– 50 гр. Пченични зрна

Начин на приготвување:

Измешајте ги сите горенаведени состојки во голем сад, измешајте добро и смесата ставете ја во стаклена тегла.

Начин на употреба:

Препорачливо е да се зема по една лажица пред секој појадок и ручек.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/fb_352bbfc2c1f0d0688606641f52e32342.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/fb_352bbfc2c1f0d0688606641f52e32342-400x214.jpgМилена СтанишковскаКоскиЗдравјеСпоред лекарите неправилното спиење и седење се едни од главните причини за болките во грбот, зглобовите и нозете. Поради тоа од клучно значење е да внимаваме на овие работи. Со следниот домашен рецепт ќе си ја ублажите болката во коските и зглобовите. Состојки: - 1 кг мед - 10 лажици ленено семе -...Секој ден нешто свежо