Било каква болка во колената или во коските може да биде неподнослива и да Ве спречува во извршување на секојдневните обврски. Понекогаш треба да обрнете внимание на алтернативната медицина и на природен начин да се ослободите од болката.

Природен рецепт за ослободување од било каква болка во колената

рецепт за болка во колената

Состојќи:

  • 250мл вода
  • 7гм цимет
  • 2 шолји ананас на парчиња
  • 1 шолја инстант овесни снегулки
  • 1 шолја природен сок од портокал
  • 40гр здробени бадеми
  • 40гр мед

Подготовка:

Првин сварете ги овесните снегулки. Пото исцедете го сокот од парчињата ананас. Во миксер измешајте го сокот од портокал, цимет, мед и бадеми. Додадете ги овесните снегулки и сокот од ананас во блендерот.
Мешајте додека не добиете хомогена смеса. Потоа додадете неколку коцки лед, промешајте повторно и потоа консумирајте.