Таа е прекрасната девојка на тренерот на Нејтан Бакли.

Медицинска сестра Алекс Пајк ги покажа своите неверојатни стомачни мускули и сјајна фигура во бронзени бикини за фотосесија во Јужна Јара, Мелбурн.

44-годишната девојка ја сподели фотографијата на нејзината страница на Инстаграм во четвртокот, а во натписот на објавата ги откри нејзините совети како за да бидете во „најдобрата форма“ во вашиот живот.

Алекс отсекогаш била отворена за нејзините цели за здравје и фитнес, а претходно откри дека се надева дека ќе доживее 120 години.

Бринетата изјави за подкастот „Ageless by Rescu“ дека планира да биде на земјата уште 76 години.

„Сакам да живеам до 120 години и тоа е мојата цел“, ѝ рече таа на водителката Бахар Етминан.

Нејзините совети за продолжување на животот вклучуваат секојдневно пиење зелен сок за да го „доведе нејзиното тело во алкална состојба“, водена медитација и „зјапање“ во сонцето.

„Цврсто верувам во тоа дека гледање во сонце без наочари е добро за здравјето“, рече таа.

„Мислам дека тоа е навистина лековито и добро за вашите енергетски нивоа“.

Алекс исто така се откажала од алкохолот и почнала да пешачи по 10 километри на ден, и пости 24-часа еднаш месечно.