Славните ѕвезди толку често ја менуваат фризура, како што ја менуваат и облеката и стилот на црвениот тепих. Сепак, тоа е и дел од нивната професија, особено на актерките, чија задача е да глумат повеќе личности.

За славните камелеони – промената на бојата и обликот на коса веќе е животно правило, кое го практикуваат во голема мера, односно толку многу што и ние како публика веќе не знаеме како изгледа нивната природна коса.

Во продолжение следуваат славните дами токму во такво издание – природно, а ова се резултатите, кои дефинитивно не се тоа што сме го очекувале:

1. Тараџи П. Хенсон

2. Никол Кидман

3. Тајра Бенкс

4. Кери Вашингтон

5. Габриел Јунијон

6. Кејти Пери

7. Ејнџела Симонс

8. Зои Дешанел

9. Сана Лејтан

10. Линдзи Лохансон

11. Џенифер Анистон

12. Меган Маркл

13. Аријана Гранде

14. Гвен Стефани

15. Опра Винфри

16. Виола Дејвис

17. Кејт Хадсон

18. Ема Вотсон

19. Гилијан Андерсон

20. Зенедаја