Многумина ќе се согласат дека не е многу тешко да се постигне совршен надворешен убав кога околу нас би имале цел тим на професионални шминкери, стилисти и фризери. Ова особено важи за славните дами, но еве како истите изгледаат во секојдневието.

Односно, погледнете во продолжение како изгледаат 17 светски убавици без шминка:

1.  Жизел Бундхен

2. Алиша Кис

3. Селма Хајек

4. Лејди Гага

5. Џенифер Анистон

6. Мишел Фајфер

7. Џесика Биел

8. Џејда Пинкет Смит

9. Кејти Пери

10. Кејт Бекинсејл

11. Гвинет Палтроу

12. Сара Џесика Паркер

13. Викторија Бекам

14. Сара Мишел Гелер

15. Хелен Мирен