Светските списанија и медиуми често ги претставуваат Холивудските дами како поим за совршенство, со што создаваат комплекси кај обичните жени. Но, тука се и папарацата да докажат дека тоа совршеноство е само стереотип!

Веднаш штом славните ѕвезди ќе зачекорат надвор од својот дом, без разлика дали на прошетка во парк или на црвениот ќилим, фоторепортерите се веднаш зад аголот да ги фотографираат и да докажат како тие навистина изгледаат.

Покрај вообичаените изгледи без шминка, природни изданија, фотографите неретко ги фотографираат ѕвездите и подетално, насочувајќи го фокусот кон одредени делови од телото, како на пример, стапалата.

Во продолжение следуваат 15 славни дами на кои не им е грижа како изгледаат нивните стапала, а стапала на кои дефинитивно итно им е потребен добар педикир!

1. Кирстен Данст

2. Џемаима Хан

3. Мелиса Џоан Харт

4. Елен Пејџ

5. Џенифер Лоренс

6. Кејти Холмс

7. Пенелопе Круз

8. Кејт Мос

9. Тилда Свинтон

11. Викторија Бекам

12. Гвинет Палтроу

14. Клаудија Шифер

15. Наоми Кемпбел