Ние сме навикнати да гледаме на моделите како совршени жени со идеална личност и лице како кукла. Сепак, модната индустрија почнува да вреднува необичен и храбар изглед се повеќе и повеќе.

Погледнете ги овие дами кои докажуваат дека шармот и харизмата се многу поважни од изгледот.

Ешли Смит

Ешли е препознатлива по големото растојание помеѓу забите. Таа е горда на својот недостаток, велејќи дека дизајнерите ја ценат таква каква што е, а не според параметрите земени од нејзината биографија. Покрај нејзината манекенска кариера, Ешли ужива во архитектура и цртање.

Маша Таелна

Нина Ричи, Џон Галијано, Живанши, и многу други модни куќи се маѓепсаа од страна на сопственикот на “најголемите очи во светот.” Маша често се нарекува “вонземски” или “словенски елф.” Таа е една од оние со кои всушност започна возбудата за необични модели.

Сабина Карлсон

Богатството на природна коса, пеги на целото нејзиното лице, јазот меѓу забите, и нејзината плус големина, ја прави Сабина модел кој не може да се меша со било кој друг. Ова храбро шведско девојче се сака таква каква каква што е и сега е амбасадор на сите природни и индивидуални нешта.

Ана Брима

Ана Брима е една од најветувачките модели на британската Агенција која вели дека „моделите не се само облечени коњи, тие се девојки и момчиња со личност, индивидуален стил и талент”. Ана го докажува тоа како никој друг.

Миријан Њох

Миријан е албино модел чија егзотична убавина не може да ве остави одушевени. Таа е исто така талентиран стилист, фотограф, и блогер. Девојката вели дека таа е малтретирана на училиште, и ѝ требало многу време да се помири со тоа како изгледа.

Киприана Куан

Киприана и нејзината сестра близначка, позната како TK Wonder , одлучија да докажат на сите дека девојките со темна кожа не треба да се срамат од природните афро фризури, бидејќи тоа што е природно е убаво.

Хана Габи Одел

Оваа спектакуларна белгиска девојка има работено со Диор, Гучи, Прада, и Александар Ванг. Неодамна, таа призна дека таа е интерсексуална: таа била родена како маж, но нејзиното тело се развива како женско. Освен тоа, Хане е лесно препознатлива по високото чело.

Палома Елсесер

Палома е плус големина модел која стана ѕвезда на рекламна кампања на Најк. Таа стана славна преку социјални мрежи: токму таму, како стилска и храбра девојка, беше забележано за нејзината индивидуалност.

Ана Мила

Еден моден агент ја забележал оваа необична убавина, која била на шопинг со нејзината мајка. Сега Ана е дел од Долче и Габана и Версаче. Нејзината главна карактеристика се нејзините природно огромни веѓи.

Фелис Џип

Нејзините големи уши и огромни веѓи стана заштитен знак на оваа млада дама, со што модната агенција специјализирана за необични настапи, уникатни модели, ја забележа веднаш. Фелис штотуку ја започна нејзината кариера, но ние сме сигурни дека наскоро целиот свет ќе зборува за неа.