Најголемиот број на отрови во телото всушност се наоѓаат во цревата и толку поради тие отрови во телото, настануваат малигните болести. Секој лекар ќе ви каже дека оваа природна мешавина е одлична за вашиот организам.

Состојки:

– 500 грама моркови
– 500 грама цвекло
– една рака суви кајсии
– една рака суво грозје
– лажица мед

Подготовка:

Зеленчукот ситно се сецка и се става во тенџере. Прелијте го со врела вода, а потоа додадете сецканите суви кајсии и грозје. Ставете го тенџерето на рингла да зоврие. Штом ќе зоврие тргнете го тенџерето од ринглата. Откако ќе се олади додадете една лажица мед и чувајте го полопено на суво и ладно место, 12 часа. Пијте по половина чашка три пати на ден пред оброците. Консумирајте го лекот еден месец.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/asset-v1-ZSMUC15201703type-assetblock-yes.jpeghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/asset-v1-ZSMUC15201703type-assetblock-yes-400x214.jpegМилена СтанишковскаСистем за варењеЗдравјеСистемот за излачувањеНајголемиот број на отрови во телото всушност се наоѓаат во цревата и толку поради тие отрови во телото, настануваат малигните болести. Секој лекар ќе ви каже дека оваа природна мешавина е одлична за вашиот организам. Состојки: - 500 грама моркови - 500 грама цвекло - една рака суви кајсии - една рака суво грозје -...Секој ден нешто свежо