Еве го рецептот, со која брзо и лесно ќе го победите воспалението на грлото, крајниците и гнојна ангина, но и ќе го подобрите функционирањето на црниот дроб.

На ситно ренде се ренда 1 корен цвекло. Потоа измешајте го со 1 лажица оцет. Оставете го околу еден час на страна, за да може цвеклото да пушти малку сок. Добиениот сок, исцедете го добро.

Додадете малку вода на цвеклото и оставете го уште 20 минути и потоа повторно исцедете со газа. Ќе пиете од овој домашен сируп по 5 лажици на ден пред 3 часот попладне. По еден ден веднаш ќе ја забележите разликата. Смесата од која го цедевте сокот од цвекло не ја употребувајте.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/fb_726e432b2f2e4415133ec6639686f2fd.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/fb_726e432b2f2e4415133ec6639686f2fd-400x214.jpgМилена СтанишковскаЦрн дробЗдравјеЕве го рецептот, со која брзо и лесно ќе го победите воспалението на грлото, крајниците и гнојна ангина, но и ќе го подобрите функционирањето на црниот дроб. На ситно ренде се ренда 1 корен цвекло. Потоа измешајте го со 1 лажица оцет. Оставете го околу еден час на страна, за...Секој ден нешто свежо