Овен

Новите потфати денес нема да ги дадат резултатите кои сте ги очекувале. Ако неодамна сте започнале интересен проект, можноста да тргне во насока во која не сте претпоставувале е доста голема. Околните нема да се во можност да ги ценат Вашите дејствија.

Бик

Ќе откриете дека резултатите од последните настани се доста нејасни и дури сомнителни. Фрлете еден критичен поглед над тактиката. Можете да сметате на непознати, со кои нема како да се здружите. Поработете на вчерашните грешки.

Близнаци

Денес нема да биде најубавиот ден. Можно е да бидете измачувани од сопствените сеќавања за пропаднати или неисполнети обврски. Расположението ќе се подобри ако ја слушаме интуиција и благодарение на неа ќе дознаете што да правите.

Рак

Не очекувајте некакви драстични промени денес. Расположението може да е малку фрустрирачко. Ќе се разочарате од ваш сојузник или од сопствените акции. Плановите за иднината ќе имаат потреба од корекција. Размислете што сакате од животот.

Лав

Денес среќата сама ќе тропне на Вашата врата. Ова е совршено време за да уживате во животот. Секој пресврт на настаните ќе се претвори во пријатно изненадување. Дури и најострите критичари, ќе мора да ги признаат Вашите таленти и достигнувања.

Девица

Денес ќе бидете многу добри во решавањето на финансиските проблеми. Доверете се на Вашето внатрешно чувство. Ако одите на шопинг, не заборавајте да си направите листа со набавките кои ви се потребни. Не плашете се, ако билансот ви е нарушен денес, наскоро се ќе се нормализира.

Вага

Денес интуицијата ќе е особено силна и ѕвездите Ви советуваат да и верувате. Таа ќе биде во можност да даде темпо на животот и да Ви помогне да одлучите што да правите. Ова сепак не значи да не се водите и од логиката на настаните.

Шкорпија

Треба да ги прифатите даровите од животот, дури и да се малку различни од она што сте го посакале. Денес не е препорачливо да се дружите со некого. Подобро поминете го денот во друштво на пријатели или роднини.

Стрелец

Денес соништа ќе Ви се остварат. Оставете го на страна типичниот скептицизам и верувајте во чудата. Потпрете се на имагинацијата и заборавете на реалноста. Денес е прекрасен ден за креативни настапи или патувања.

Јарец

Денот ќе се покаже особено добар за оние чии љубовни односи се во нормален режим. Вашата врска ќе е толку силна што лесно ќе можете да погодите каква потреба има другиот. Ако нешто не е во ред, користете ја интуиција.

Водолија

Не се откажувам! Ова ќе биде Вашето мото за денот. Може да се најдете во маѓепсан круг од проблеми, но тие само ќе Ве направат посилни, затоа не трошете сили и охрабрете се. Обрнете внимание на клучните настани околу Вас. Денес е добар момент да вежбате самодисциплина.

Риби

Празните фантазии нема да Ве доведат до местото каде што сакате да стигнете. Ако бркате некоја зададена цел, ќе ви биде потребен сеопфатен и детален план за да ја достигнете. Стрпете се за планирање и експериментирање, може да се развијат различни настани.