Овен

Понеделник е ден за трансформации околу вас. Нов ден – нова среќа. Повеќето од вас ќе се радуваат дека нивниот труд не е залуден и дека се потребни на околината. Финансиските активности, сепак не носат успех. Потребна е одредена разумна пасивност. Ќе имате повеќе средби и контакти.

Бик

Колку успешен ден ќе имате зависи само од Вас. Изгледате преуморени или поточно како да сте во состојба на вакуум, но какви и причини да имате за лошата самодоверба, убаво е да се активирате. Многумина ќе претпочитаат љубовен контакт. За бизнисмените новата недела започнува успешно.

Близнаци

Убав ден за љубов. Понеделник е среќен ден, но не влегувајте во спор со влијателни лица или со брачниот партнер. Потпрете се на импулсот за хармонијата и љубовта и ќе се чувствувате ведро. За справување со финансиски прашања може да се наметне патување или нечие посредување. Забележително е професионалното докажување на Близнаците.

Рак

Денес Раковите ќе патуваат и тоа важи повеќе за женскиот дел од знакот. Што се однесува на Вашиот буџетот, очекувајте промена и решавање на финансиски проблеми или изнаоѓање на излез од тешкотиите. Пријатно ќе Ви е на работното место, бидејќи професионалната клима е подобрена, а односите – пријателски.

Лав

Однесувањето и расположението кај Лавовите денес се базира на пријателство и љубов. Околностите околу Вас се менуваат и повеќето Лавови ќе се радуваат на својата шанса денеска. На професионален план се издвојува некоја новост во начинот и стремежот кон усовршување. Некои од Вас ги очекува патување.

Девица

Убав почеток за новата работна недела и многумина од Вас се обземени од мислата за квалитативна промена во вашиот живот. Некои се ориентираат кон свадба, а други ќе побараат разновидност во патување или започнување на нешто ново. Во професионален аспект исто така се предвидува пријатен и силно емотивен ден.

Вага

Вагите се во прекрасно расположение и повод за тоа е некој празник или прослава. Не е исклучено некои да се подготват за свадба на близок човек. Понеделник е исклучително плоден за оние чија професија е уметност, писателство и новинарство. Можни се напредувања во кариерата или заминување со цел бенефиции.

Шкорпија

Многу поволен ден за дамите од овој Хороскопски знак, ќе се радуваат на успех. Многу подобро би било ако работите заедно со некого. Финансиската состојба Ви е добра, но во работата може да се судрите со проблеми. Можно е да сте презафатени професионално.

Стрелец

Иако некои Стрелци имаат љубовни проблеми, денот носи нов оптимизам. Соработката е многу важна за вашата активност денес и речиси секој потфат бара сојузнички дејствија. Доста непријатен може да Ви биде работниот ден. Можно е некои да бидат огорчени во работата. Ќе најдете одговор на прашање, кое нема да ви дава мир подолго време.

Јарец

Почетокот на новата недела се карактеризира со проблеми во бракот за Јарците. Прилично лоша Ви е психичката состојба, чувствувате омраза и правите бескорисни напори да се справите со тоа. Негативните емоции во домот ќе поттикнат многумина кон реализација на работното место и реализирање на нормални односи со колеги и претпоставени.

Водолија

Доста емоционално ја почнувате новата недела и во повеќето случаи станува збор за љубов. Некои планираат да го променат животот суштински. Силен ден за финансиите, најверојатно ќе успеете да ги решите проблемите и ќе се чувствувате стабилни и недопирливи.

Риби

Среќни се Рибите денес, а некои планираат патување. Мирољубива и хармонична е домашната атмосфера и повеќето од Вас ќе уживаат во смиреност и домашен комфор. Многу добро изгледа работниот ден и тука почнуваат поволни трансформации за Вас. Ослободете се од напнатоста, Подајте се на омилениот спорт или хоби.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/horoskop-3.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/horoskop-3-400x214.jpgDijana IlievaХороскопОвен Понеделник е ден за трансформации околу вас. Нов ден - нова среќа. Повеќето од вас ќе се радуваат дека нивниот труд не е залуден и дека се потребни на околината. Финансиските активности, сепак не носат успех. Потребна е одредена разумна пасивност. Ќе имате повеќе средби и контакти. Бик Колку успешен ден...Секој ден нешто свежо