Овен

Овој петок извадете го на виделина само најдобото од Вас што го поседувате. Денот е посебен и навистина вреди да покажеме и да обрнеме внимание само на доброто.

Бик

Можно е да не ви се комуницира денес. Не е потребно да се преправате дека сте забавни. Немојте да го расипувате расположението на другите.

Близнаци

Нема да ви е лесно да се справи со сите работи кои ги носи овој ден.Имате закажано премногу состаноци. Имајте на ум дека можно е да не успеете со сè.

Рак

Денот ветува чуда. Дозволете најпрво да се случат во вашата глава, за потоа да може да ја видат светлината на денот. Не престанувајте да верувате во нив.

Лав

Овој петок замислете си желби. Размислете што ќе биде најдобро за вас. Случајна средба и подолг разговор со ваш стар пријател ќе ви го направи денот незаборавен.

Девица

Овој петок ќе се почувствува моќта на сплотеноста во семејството. Обидете се овие моменти да ги зачувате во вашите сеќавања, за да можете да се присетувате на нив кога ќе почувствувате потреба од тоа.

Вага

Денес можеби нема да успеете да направите сè што сакате. Но тоа што ќе го направите ќе биде ногу убаво, затоа немојте да бидете премногу критични кон себе.

Шкорпија

Сега е многу важно вашите планови да ги чувате во тајност. Ќе имате доволно теми за разговор со луѓето со кои ќе се сретнете, затоа избегнувајте да зборувате за плановите.

Стрелец

Со остар тон не се постигнува многу. Колку и да ви се чини дека се изневерувате себе си, сепак вложете повеќе напор за да бидете потолерантни.

Јарец

Ве очекува пријатен и сончев ден во кој среќата ќе биде целосно на ваша страна. Немате причина од меланхолија. Поминуваjте го поголемиот дел од денот надвор.

Водолија

Овој петок не останувајте без музика. Во текстот на некоја песна ќе слушнете фраза, која ќе даде одговор на вашата состојба. Бидете оптимисти.

Риби

Денес ќе се чувствувате исполнето. Изберете си омилена активност. Најдете време за себе, но не размислувајте премногу. Обрнете внимавајте на убавото околу вас.