Бритни Спирс позира со синовите Шон и Џејмс и зборува за родителството

Бритни Спирс се огласи на Инстаграм во Понеделникот објавувајќи слика заедно со нејзините синови Џејден Џејмс и Шон Престон додека зборуваше за родителството.

„Толку е лудо како лета времето“, рече 39-годишната пејачка за синовите Шон Престон (15) и  Џејден Џејмс (14), на фотографија каде што  кога тројцата позираа во сончево подрачје на кањон.

„Моите момчиња се сега толку големи !!!! Знам … Знам … многу е тешко за секоја мајка, особено за мајка што ги гледа момчиња како растат толку брзо !!!! “ рече таа.

„Јас сум исклучително среќна затоа што моите две бебиња се џентлмени и толку љубезни што сигурно сум направила нешто добро“.

Добитничката на Греми, рече дека не „објавувала слики од нив веќе некое време, бидејќи тие се на возраст кога сакаат да го изразат сопствениот идентитет“, за што таа рече дека „тотално“ ги разбира.

Извор изјави дека пејачката немала „одреден распоред“ со нејзините момчиња во изминатите години со законската измена, но дека тие имаат одлична врска.

„Не е ништо против Бритни, тие ја сакаат и идолизираат, а Кевин и верува “, рече изворот. „Само што растат, па кога не се во нивниот дом со Кевин, тие обично излегуваат да прават работи со пријателите“.

Изворот продолжил: „Тие поголемиот дел од своето време го поминуваат во куќата на нивниот татко и имаат многу малку посети со својата мајка, особено сега кога се тинејџери и сакаат да бидат со своите пријатели, а не со нивните родители“.

Момчињата се исто така „свесни“ за тековните напори на #FreeBritney движењето и битката на суд за конзерваторизација против нејзиниот татко Џејми со кого „не се согласуваат“.

Спирс беше во центарот на вниманието уште пред објавувањето на неовластен документарец на Хулу со наслов Рамка на Бритни Спирс, испитувајќи ја кариерата на ѕвездата, конзерзноста и начинот на кој е претставена во медиумите.

 

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *