8 стари трендови на коса и шминка кои повторно се вратија во мода

Модните трендови се менуваат при трепкање со окото. Но, понекогаш тие повторно се враќаат, а работите кои изгледаат чудни за многу луѓе, блогерите и модните куќи ги обожуваат. Нане направи колекција на трендови кои не се толку нови како што мислите.

Светли сенки

Некогаш

Сега

Темен кармин

Некогаш

Сега

Диско стил од 80-тите

Некогаш

Сега

Накит за лице

Некогаш

Сега

Бемката на Мерлин Монро

Некогаш

Сега

Руменило

Некогаш

Сега

Светки

Некогаш

Сега

Светла коса

Некогаш

Сега

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *