Како да изгледаме поубаво на фотографиите?

Смешното држење на телото или погрешен агол нè прави да ги скриеме повеќето од сликите. Погледнете како треба да позирате за да изгледате прекрасно на Вашите фотографии.

Невообичаени клупи

Нестандардни клупи кои импресионираат со креативност.

Хороскоп за денес, 01 август

Овен

Сакате да ги комплетирате или завршите задачите со кои сте се зафатиле неодамна. Ѕвездите Ве потсетуваат дека треба почесто да размислувате за разликата помеѓу она што го сакате и она што може да се направи. Во спротивно може да дојде да го бркате невозможното и да ги пропуштите вистинските можности.

Неразделни сестри од Хрватска направиле заедничка свадба, а сега ќе заминат и на заеднички меден месец

26-годишната Анита Бацановиќ ја планирала свадбата со нејзиниот партнер со кој била во врска веќе 5 години. Таа и предложила на нејзината сестра Мануела, 28 години, да направат двојна свадба, иако Мануела уште не била верена со нејзиното момче. Овие две неразделни сестри сакале заедно да го доживеат најубавиот ден од животот.

Домати – природен лек против акни?

Доматот има својство да ја регенерира кожата и да го потиснува воспалението.

Масло од црн ким – извор на здравје

Маслото од црн ким е познато уште како масло од црно семе. Тоа е природна и здрава храната кој има бројни здравствени придобивки. Лековитите својства на маслото од црн ким можат да помогнат при многу здравствени проблеми. Маслото од црн ким е едно од најмоќните природни адитиви, кои комбинира во себе бројни корисни состојки.

Детски соби за игра и одмор

Направете идеална детска соба во која Вашето дете ќе има истовремено услови за игра, фантазија и одмор. Креветите на два ката, лесно се претвораат во волшебни замоци, вселенски бродови и какви ли уште не фантастични места, под услов да можат да играат и фантазираат во замислениот свет.

18 Лесни трикови за чистење

Погледнете ги овие трикови кои ќе Ви заштедат време и се многу ефикасни.

Хороскоп за денес, 31 јули

Овен

Денот ќе биде исполнет со обврски, особено ако работите во транспортот или во медицински центар. Сите важни задачи треба да бидат исполнети од Вас, без каква и да е помош. Дефинитивно денес нема да е најлесниот ден.

Модерни начини да се носат Converse патики

За патики Converse може да се каже дека никогаш нема да излезат од мода. Тоа се обувки кои можат да се комбинираат со фармерки и фенси облека.

Прекрасни невестински фризури

Фризурата е многу важна за една идна невеста, исто како и изборот нејзиниот фустан. На големиот ден секоја невеста сака да биде убава, да изгледа стилски, зачудувачки и долго да се зборува за нејзиниот блескав изглед.

Зошто тиквата е непроценлива за нашето здравје?

Тиквата е богата со каротин, витамини од групата Б, калиумот, омега-3 масните киселини и лутеин и зеаксантин кои се прогласени за спасители на очите.

Родителски совети кои можат да бидат лоши за децата

Исклучително важно е кога ги советувате децата да не бегајте од реалноста. Вистината и реализмот треба да одат рака под рака. Секогаш добро размислете што му велите на своите деца и не дозволувајте да правите компромиси со тоа. Држете се до вистината, дури и таа да не е пријатна за децата.

Портрети со овошје и зеленчук

Погледнете ги прекрасните фотографии од полскиот уметник и фотограф Ана Торкарска. Таа создава реалистични портрети составени главно од овошје и зеленчук.

Модар патлиџан со сирење и јајца

Начин на подготовка:

Исечкајте ги модрите патлиџани на тркалца, посолете и оставате да се исцедат. Потоа малку испржете ги.

Во посебен сад изрендајте го сирењето

Храна како лек за проширени вени

Проблемот со проширените вени за жал е честа појава и може да покажува одреден проблем со срцето. Сепак потребно е редовно да одите на лекар и тоа независно од здравата исхрана и вежбањето.

За што е корисен сончогледот?

Семки од сончоглед заземаат заслужна улога на супер храна. Може да се користат во рецептите за леб, салати, супи, солени јадења и десерти. Тоа е дел од повторното враќање на снегулките и семињата како здрави природни масти.

Секојдневни активности кои можат да го оштетат Вашиот ’рбет

Сè што се правите во свиткана положба му штети на нашиот ‘рбетен столб. Погледнете на кој начин можете да ги избегнете болки во ‘рбетот при секојдневните активности.

Дизни карактери на насловните страни од модни списанија

Уметникот Григориј Масурас ги заменува моделите со принцези од Дизни и други ликови. Со тоа создава неверојатен спој помеѓу Дизни карактерите и модата.

Што кажува обликот на усните за личноста на една жена?

Срце – облик

Жените со усни во облик на срце се романтични и имаат чувство на гламур. Тие се мошне креативни, енергични,

Хороскоп за денес, 28 јули

Овен

Денот ќе биде исполнет со променливи влијанија. Настаните околу Вас ќе се навидум мирни, но тоа не ги исклучува неочекуваните промени. Финансиската состојба исто така ќе биде нестабилна. Работното место ќе бара од Вас висока концентрација. Внимавајте на своето здравје.

Нестандардни употреби на таблети за машина за миење садови

Рерните се загадуваат со фантастична брзина. Не грижете се ако рерната ви личи на вистински пекол. Една таблета за миење садови ќе се соочи со сето тоа: изронете ја, измешајте ја во топла вода и исчистете ја темелно рерната и ринглите со неа. Не заборавајте да ја заштитите кожата на рацете со ракавици! Бидејќи таблетите се многу концентрирани, тие брзо се справуваат со загадувањето.

Жената која ги реконструира познатите фотографии на Инстаграм

Погледнете ги фотографиите од Селест Барбер – австралиски комичар позната по забавното реконструирање на познатите Инстаграм фотографии.

Вкусни и здрави палачинки со боровинки

Меки, вкусни и здрави палачинки со парчиња боровинки и арома на кокос.

Ефикасни маски за лице со кајсии

Сега е сезона на кајсиите, кои не се само исклучително вкусни, но и многу корисни за организмот. Во плодот се содржи големо количество бета каротин, кој игра улогата на антиоксиданс. Тој го зајакнува имунолошкиот систем и е корисен за очите, косата и кожата. Исто така кајсиите се често користени во козметиката.

Каков е таткото на моето дете?

“Како каков? Тој е најдобриот тато на светот! “. Сигурно е така. Но, погледнете ги различните типови татковци, тоа не е за да му ставите етикета дека е еден од нив, туку за да му помогнете да стане навистина Супертатко. Ако најдете црти од даден тип, тогаш пробајте да поработите во соодветната насока. Родителството е постојан процес на учење, нели?

Хороскоп за денес, 27 јули

Овен

Денес е прекрасен ден за нов почеток. Ќе бидете многу успешни. Не Ви треба преголемо внимание за финансиските прашања, побрзајте да дејствувате. Сепак премногу емоции нема да доведат до резултатите кои ги сакате, затоа бидете внимателни.

Фотографии кои ја покажуваат моќта на шминката

Зошто пластика, кога може шминка? Погледнете ги ови фотографии кои ја покажуваат моќта на шминката.

Фотографка ги претвори бебињата во мали Дизни принцези

За многу родители нивните ќерки се вистински мали принцези, но денес ќе ви презентираме шест новородени девојчиња кои навистина се претворени во принцези. Заслуга за тоа има фотографката Карен Мари. Таа самата е мајка на три деца и истовремено има свое фотографско ателје. Во последниот проект Карен успева да претвори шест новородени девојчиња во шест принцези – Ариел, Снежана, Аурора, Пепелашка, Бел и Јасмин.

Мебел од палети

Дали сте уморни од скапиот мебел кој зафаќа простор и се чини дека ја апсорбира светлината? Време е да пробате со мебел од палети, што ќе ви даде светлина и чувство на свежина во домот.