Изненадувачки тест што ќе ја открие вистината за Вашиот карактер

Што откриваат нашите секојдневни навики, како што е например начинот на кој ја носиме чантата? Очигледно, откриваат многу. Овој едноставен тест ќе Ве изненади. Сè што треба да направите е да изберете една оф игурите која ја носи чантата на начинот на кој Вие ја носите и потоа прочитајте ги резултатите подолу.

Илустрации со длабоки значења, создадени од уметница кој се бори со депресија

DestinyBlue, чие вистинско име е Алис Де Сет Круа, е британски уметник кој во своите дела ја раскажува приказната за борба против депресија.

Куќарки на дрво – сон за секое дете

Погледнете неколку идеи за куќарки на дрво. Тоа може да биде романтично место, кое може да го користи целото семејство.

Хороскоп за денес, 07 август

Овен

Идните односи нема да бидат многу јасни, без да разјасните со своето минато. Ако уживате и сте сакани, сите тешкотии ќе се средат постепено, но за тоа ќе треба одредено време. Не бидете премногу остри и емоционални.

Скали како ликовни скулптури

Убави дизајни на скали кои го менуваат целосно изгледот на домот и го прават уникатен.

Креативни дизајни на пакетчиња за чај

Пиењето чај е ритуал кој може да фасцинира со прекрасни мириси, корисни својства, топлина, но и со фасцинантни, маестрално изработени пакетчиња за чај. Тие ќе ве натераат да пиете чај, дури и да не сте љубители!

Како витаминот Ц влијае на здравјето на косата?

Убавата и здрава коса секогаш ќе биде важен дел од добриот изглед. Промените во бојата на косата, нејзиното хемиско и термичко третирања може да ја нарушат нејзината структура. Затоа е важно да се грижите секојдневно за Вашата коса.

Како и со што да се носи фустан – кошула?

Предност е дека фустан – кошулата е погодна за девојки и жени со било кој тип на фигура. Со овој фустан може визуелно да ги поправите проблематичните области, а ако сте среќен сопственик на тенка фигура со помош на овој фустан тоа може да се нагласи уште повеќе.

Совршен црн ултра – модерен имиџ

Црната боја е универзална, таа е прекрасна комбинација и за работа и за време на свечености.

Рецепт од лекарка за исфрлање на токсините од телото

Докторката Викторија Стоилов е познат експерт за природно лекување и споделила рецепт за радикално прочистување на цревата. Според нејзините зборови, рецептот е толку силен и толку добро ги исфрла токсините од телото што со редовно консумирање, дури може да се избегне и рак.

Еве зошто треба за време на топлите денови и одморите да ги замените влошките со тампони

Девојките и жените кои ова лето одат на одмор за време на месечен циклус, треба да ги знаат следните 3 работи:

Секоја жена ќе заблеска како Пепелашка на бал: Раскошни фустани идеални за секакви прилики

Секоја жена сака да носи фустани. Фустаните прават жената да се чувствува префинето, софитицирано и елегантно. Фустаните можат да бидат за повеќе прилики, кежуал, бизнис, коктел, вечерни и слично. Со правилен избор една жена може да се почувствува како вистинска принцеза од бајките.

Нов додаток за гради што веројатно не сте знаеле дека Ви треба

Жени запознајте се со новиот пријател на Вашите гради – крпата Та-Та!

Невен место анти ејџ козметика

Портокаловите цвеќиња покажуваат одлични резултати во регенерацијата на клетките на кожата.

Петте фрази на една жена, кои никогаш не треба да се игнорираат

Овој текст е за Вас, драги мажи. Бидејќи е вистина дека жените се тешки за разбирање.

Што открива за карактерот Вашиот омилен сладолед?

Лето е. Топло е. Време е … за сладолед! Кажете кој е Вашиот омилен сладолед, а ние ќе Ви кажеме каков е Вашиот карактер.

Хороскоп за денес, 04 август

Овен

Оние кои ќе се зафат со дополнителна работа денес, која не влегува во секојдневните обврски, нема да згрешат. Вашите активности ќе бидат забележани од шефовите и тоа несомнено ќе Ви донесе позитивни резултати. Можно е од денешните активности да зависи Вашата идна кариера и развој на работното место.

Фотографии од вулканскиот национален парк Ласен, кои изгледаат како да се направени на друга планета

Земјата е неверојатна. Полна со неверојатни места и суштества. Националниот парк Ласен е едно од оние неверојатни и уникатни места кои изгледаат како да припаѓаат во бајка или на планета слична на аватар.

10 понуди за брак кои ја откриваат романтиката на 21-виот век

Предлогот за брак е веројатно еден од најтешките и возбудливите моменти во животот на двојката. Некои од нив го сфаќаат овој ритуал навистина одговорно, со голема имагинација и одредена доза на хумор.

Совршени комбинации на бои

Прекрасни комбинации на бои, со кои ќе изгледате совршено.

Сок од грозје за добра меморија

Сите знаеме за лековитите својства на грозјето и неговото антиоксидантно дејство. Но неодамна тим од американски научници открија уште подрагоцен квалитет на грозјето, односно грозјето ја подобрува и зајакнува меморијата и концентрацијата.

Со вегетаријанство до посакуваните мускули

Ако сте се откажале од месото, еве неколку совети кои ќе ви помогнат да дојдете до посакуваните мускули:

Мода од 90-тите, која сите ја сакавме

Да се потсетиме на најпопуларние модни решенија од 90-тите.

Хороскоп за денес, 03 август

Овен

Денес треба да бидете поактивни и социјализирани. Ќе научите како да ги споделите своите одговорности и како да го контролирате Вашето влијание.

Хороскоп за денес, 02 август

Овен

Интуицијата и мозокот Ви работат координирано. Ако сакате да се обезбедите со успех, треба да ги штелувате мислите на вистинската бранова должина. Можеби ќе треба да поразговарате со некој за да постигнете соодветна состојба на духот и да се справите, како и обично, одлично со задачите.

Пилинг за убави и мазни стапала

За да имате убави и мазни стапалата, користете ефикасен пилинг со банана и кафе.

Домашен сапун од рузмарин

Домашниот сапун од рузмарин е совршен за нега на кожата, како и за спречување на предвременото стареење, а добар е и за лекување на воспалени зглобови и инфицирани рани.

Како да изгледаме поубаво на фотографиите?

Смешното држење на телото или погрешен агол нè прави да ги скриеме повеќето од сликите. Погледнете како треба да позирате за да изгледате прекрасно на Вашите фотографии.

Невообичаени клупи

Нестандардни клупи кои импресионираат со креативност.

Хороскоп за денес, 01 август

Овен

Сакате да ги комплетирате или завршите задачите со кои сте се зафатиле неодамна. Ѕвездите Ве потсетуваат дека треба почесто да размислувате за разликата помеѓу она што го сакате и она што може да се направи. Во спротивно може да дојде да го бркате невозможното и да ги пропуштите вистинските можности.