Некатегоризирано

„Си го сакам моето лице назад!“ – Жена тврди дека останала ДЕФОРМИРАНА и психолошки оштетена поради неисправен филер од стоматологот

Една жена откри дека останала трајно деформирана откако процедурата, што ѝ ја дал стоматолог во Бразил ,тргнала страшно наопаку. На Маријана Мишелини (34) од Матао, Бразил, ѝ била вбризгувана хијалуронска…
Повеќе...
Некатегоризирано

Бебиња кои штотуку пристигнале на овој свет, но веќе изгледаат како да сакаат да се пензионираат

Бебињата секогаш будат неверојатен број на емоции. Но, во овој случај, она што успеваат  да го разбудат кај многу луѓе е секако смеа. Со своите изрази, овие малечки изгледаат како…
Повеќе...
Некатегоризирано

Начини на кои ги влошувате киселите во желудникот и како да си помогнете себеси 

Ако некогаш сте почувствувале чувство на печење во желудникот после оброк, можеби сте еден од милионите кои страдаат од горушица или рефлукс на киселина. Оваа многу честа состојба може да…
Повеќе...
Некатегоризирано

Фрази што родителите треба да ги отстранат од нивниот вокабулар за да избегнат да му наштетат на своето дете

Невнимателните зборови можат негативно да влијаат дури и на возрасните, а камоли на децата. На крајот на краиштата, тие штотуку почнуваат да го разбираат овој свет, не знаат како да…
Повеќе...
Некатегоризирано

Историски факти за карминот кои докажуваат дека тој е многу повеќе од само моден детаљ

Ако карминот го поврзувате со модерната историја, можеби сте скокнале неколку илјади години. Првиот примерок на кармин во запишаната историја е за време на владеењето на кралицата Пуаби од Антички…
Повеќе...
Некатегоризирано

Фрлање мебел од прозорец и црвена долна облека: 8 работи кои ја прават Италија уникатна

Кога луѓето зборуваат за Италија, првите работи што ни паѓаат на ум се тестенините, пицата, шопингот во една од светските престолнини на модата, Милано, и хипнотизирачките места на наследството на…
Повеќе...
Некатегоризирано

Уметник фотографира жени од различни култури за да ни покаже дека убавината нема граници

Михаела Нороц е романска фотографка која се здоби со светско признание за нејзиниот проект наречен „Атлас на убавината“, кој е посветен на прикажување на убавината на жените од различни култури…
Повеќе...
Некатегоризирано

Работи кои можат да ви помогнат да останете полни со енергија во текот на денот без да пиете тони кафе

Пиењето многу кафе, енергетски пијалоци или купувањето додатоци за да добиете повеќе енергија не секогаш функционира кога сакате да бидете повнимателни во текот на денот. Најдобро е да стекнете енергија…
Повеќе...
Некатегоризирано

Мајка која изгледа речиси идентично со нејзината ќерка открива детали за нејзиниот љубовен живот и зошто постојано „ ѝ го бришат профилот“ од страниците за состанување

Мајка која изгледа идентично како нејзината 21-годишна ќерка, откри сè за нејзиниот романтичен живот, вклучително и двојните состаноци со своето дете и постојано бришење на нејзиниот профил на страници за…
Повеќе...
Некатегоризирано

Совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од инсекти во домот без опасни хемикалии

Штетниците може да ја претворат вашата куќа во бојно поле. Веројатно би повикале специјални служби за да се ослободите од лебарките и мравките, но сите тие хемикалии што ги користат…
Повеќе...
Некатегоризирано

Мажите можеби повеќе страдаат од жените за време на раскинувањето, а еве зошто

Раскинувањето навистина може да ги скрши женските срца. Но, група брилијантни умови неодамна дознаа дека мажите би можеле да бидат поуништени од нивните партнерки по разделбата. Мажите се исто така…
Повеќе...
Некатегоризирано

Неверојатни животни навики кои ги издвојуваат Корејците од остатокот на планетата

Популарноста на сите корејски нешта, од модата и филмот до музиката и кујната, не изгубила никаква пареа. Поради ова, многу луѓе сакаат да се најдат во земјата на утринската смиреност…
Повеќе...
Некатегоризирано

Работи што треба да престанеме да ги правиме затоа што може да им наштетат на нашите електронски урдеи

Смартфоните може да имаат животен век од 2-10 години во зависност од брендот, но најважно од вашата употреба. Ако го заштитите од оштетување, паметно ја користите батеријата и ги ажурирате…
Повеќе...
Некатегоризирано

16 портрети на познати луѓе кои докажуваат дека имале експерти за „фотошоп“ во минатото

Како и денешните фотографи кои имаат идеја за совршена слика, агол и други работи, уметниците од минатото имале своја визија за тоа како да ги прикажат луѓето. Ова е причината…
Повеќе...
Некатегоризирано

44-годишната дама што планира да живее до 120 години ни ја сподлеува тајната за нејзината совршена фигура

Таа е прекрасната девојка на тренерот на Нејтан Бакли. Медицинска сестра Алекс Пајк ги покажа своите неверојатни стомачни мускули и сјајна фигура во бронзени бикини за фотосесија во Јужна Јара,…
Повеќе...
Некатегоризирано

Необични работи што старите холивудски ѕвезди требало да ги направат, а ние денес би ги сметале за луди

„Ѕвезда е ладнокрво суштество внимателно изградено од ништо“, изјави Луис Б. Мајер, ко-основачот на МГМ. И тоа било вистина. Студиото што прави ѕвезда имало целосна контрола врз нивниот живот: тие…
Повеќе...
Некатегоризирано

8 лесни начини да ја подобрите вашата самоконтрола

Основната дефиниција за самоконтрола, според психолозите, е „способноста да се управува со своите импулси, емоции и однесувања за да се постигнат долгорочни цели“. Сепак, недостатокот на самоконтрола, особено кога станува…
Повеќе...
Некатегоризирано

Како изгледа кога костимографите совршено ја копираат модата низ историјата

Изгледа дека креирањето костими за малите екрани е лесна работа, се што ви треба е да ги пресоздадете веќе постоечките костими. Сепак, понекогаш за создавање на реални костими е потребно…
Повеќе...
Некатегоризирано

10 работи кои ги прават среќните парови, ако практикувате барем 3, значи дека сте на добар пат

Заедничкиот живот со вашиот партнер може да биде пријатно но истовремено и предизвикувачко искуство. Многу заљубени парови завршуваат со разделба или несреќен живот, што докажува дека е потребно повеќе од…
Повеќе...
Некатегоризирано

Совети за намалување на темните кругови под очите и избегнување на уморниот изглед

Ако мислевте дека кофеинот е непријател кога станува збор за вашата кожа, најдовме неколку совети од дерматолозите кои може да ве изненадат. Здравото тело и изглед се важни за нас,…
Повеќе...
Некатегоризирано

Работи на кои е подобро да не штедите, дури и ако имате ограничен буџет

Скромноста е карактерна карактеристика за пофалба. Сепак, понекогаш забораваме дека штедењето е добро само кога е разумно. Ова значи дека треба да размислите неколку чекори понапред пред да го направите…
Повеќе...
Некатегоризирано

Детали на секојдневните работи што имаат скриени функции кои за многумина се мистерија 

Не обрнуваме многу внимание на секојдневните работи. Што може да биде толку интересно за едноставна кошула или тетрапак сок? Но, некои детали во обичните работи можат да ни го олеснат…
Повеќе...
Некатегоризирано

7 историски факти кои звучат премногу чудно, но сепак се вистинити

Многу работи во светот се сменија со неодамнешниот технолошки и културен напредок. Од таа причина, гледајќи наназад во историјата, може да најдете забавни митовите во кои луѓето верувале. Направивме компилација…
Повеќе...