Во чест на последната сезона на “Игра на тронови” што премиерно ќе се емитува утре, еколошки ориентираниот бренд Alex and Ani, ја објави својата лимитирана колекција на накит инспириран од популарната серија.

Фановите ширум светот веќе полудеа по колекцијата, а еве како изгледаат магичните парчиња, кои се достапни на следниот линк: