Жените покажуваат како шминката ги трансформира нивните лица, а промените се импресивни

Шминката е моќ. Можете да бидете за или против шминкањето, можете да ја користите секој ден или само за специјални прилики, или можеби дури и не ја користите, но едно е сигурно: овие мали препарати можат да ве направат сосема поинаква личност. Шминката може да ви ја даде самодовербата што ви е потребна, и да скриете знаци на замор, недостатоци на кожата, па дури и лузни.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *