Со овој домашен раствор ќе добиете неверојатни резултати, за какви можеби некогаш само сте сонувале. Станува збор за здрав раствор, кој покрај за слабеење, помага и за отстранување на токсините.

Моќен домашен раствор за слабеење и елиминирање на токсините од организамот

Потребни состојки

  • 1 лимон
  • 60 гр магдонос
  • 60 мл вода

Начин на подготовка и употреба

Сè што треба да направите е да го исцедите лимонот, да го исечете магдоносот и да ги полеете состојките со преварена вода. Следно, оставете ја смесата да се излади доволно за да може да ја пиете.

Се пие по 1 чаша дневно, а целокупниот третман трае вкупно 6 дена, по кои се прави пауза од 1 дена, а потоа повторно се започнува со 6-дневна процедура и така целиот процес трае 30 дена.