Во бајките на децата секој ден е магичен

Да се ​​види светот низ очите на детето не е лесна задача, но Адријан Ц. Мареј, татко на 4 деца и фотограф, успеа да ги сними секојдневните бајки што неговите деца би ги создале токму во неговата куќа. Без разлика дали станува збор за гушкање сакано куче или играње со плишани мечиња, овие неколку моменти што може да изгледаат обични, всушност се мал дел од магијата што е детство.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *