Денес решивме да го олесниме животот на сите домаќинки, со споделувањето на овој лесен трик, со чија помош ќе го одзатнете секој проблематичен канал во домот, за само неколку минути.

Најдобро од сè е што веќе нема да мора да давате пари за некој купечки препрарат со ужасен мирис.

Сè што треба да направите е да исипете 1 супена лажица обична сол во мијалникот или шолја сол во тоалетната школка.

На овој начин, многу брзо и ефикасно ќе ги одзатнете каналите.

Иако солта можеби не е здрава да се консумира во поголемо количество, таа е вистински спас кога станува збор за домаќинските проблеми поврзани со чистењето.