Вака се дава до знаење дека си на пауза моментално

Снимките на кои работник на поштенската служба на САД одбива да попушти пред напорите на нетрпелива жена која се обидува да му ја пекине паузата за ручек го обиколија целиот интернет.

@bowtiedevPt2 #unbothered 🎶 “This break is a sure thing”🎶#mailmanproblems #surethingbymiguel #FYP

♬ original sound – Devdatdude15

На видеото можеме да видиме како поштарот пие пијалок во своето возило додека слуша музика и ужива во заслужената пауза за ручек.

Но паузата му е прекината од нетрпелива жена што удира по прозорецот, наредувајќи му да и ја даде поштата. Поштарот се чини дека не попушта и продолжува да ужива во својето заслужено време за одмор.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *