Бујната и густа коса отсекогаш била една од најдобриот моден додаток на дамите. За жал, не секоја жена е горда сопственичка на убава коса.

Но, без грижи! Иако природата не ви подарила волуменозна коса, со помош на оваа уникатна маска, веќе по само неколку третмани може многу лесно и брзо да се доближите до посакуваната бујна коса!

Како природно да ја направите вашата густа?

Потребни состојки

  • 2 супени лажици рицинусово масло
  • 1 жолчка
  • 1 супена лажица мед

Начин на подготовка

  1. Во мал сад измешајте ги сите состојки заедно, до добивање соедината смеса.
  2. Нанесете ја маската врз корените на склапот и косата. Следно, одозгора поставете ќеса и завиткајте ја главата во крпа.
  3. По 3 часа измијте ја маската со обичен шампон. Покрај тоа што ефектот ќе започне да се забележува уште при првиот третман, исто така и на допир ќе можете да го почувствувате зголемниот волумен на вашата коса.