Топ 10 европски градови во кои има најголеми шанси да пронајдете љубов

Летните романси се секогаш најслатки, а доколку барате љубов, еве каде да отпатувате оваа година.

Онлајн апликацијата за романтични состанувања, Happun, неодамна ја објави својата скала на рангирање, според тоа во кои градови љубовта цвета на највисоко ниво.

Амстердам, Барселона и Рим ги зазедоа првите места, еве како изгледа целата листа:

Можеби ќе добиете идеја каде да се сместите ова лето:

1. Амстердам, Холандија

2. Барселона, Шпанија

3. Рим, Италија

4. Венеција, Италија

5. Мадрид, Шпанија

6. Будимпешта, Унгарија

7. Лисабон, Португалија

8. Копенхаген, Данска

9. Лондон, Англија

10. Стокхлом, Шведска

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *