ТЕСТ: Колку вкупно триаголници има на фотографијата?

Внимателно погледнете ја следната фотографија, добро размислете и обидете се да откриете колку вкупно триаголници постојат на истата. Дали успеавте?
Сподели на Facebook
пати видено

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *