Секоја втора жена го има овој проблем – Дури и да држи строг режим на исхрана со малку калории, вишокот килограми и центиметри од половината никако да не се намалат, што може да биде навистина фрустрирачко.

Токму за оваа цел, денес решивме да ви претставиме супер ефикасно средство, кое го намалува обемот на половината, правејќи го стомакот рамен. Здравиот оброк притоа е многу вкусен и ќе резултира само со бројни здравствени придобивки за вашето тело.

Појадок за тенка половина и рамен стомак

Потребни состојки

  • 6-7 суви сливи
  • 1 супена лажица овесни снегулки
  • 1 супена лажица ленено семе
  • 1 шолја кисело млеко
  • 1 кафена лажица какао

Начин на подготовка

Полејте ги сувите сливи со вода и оставете ги да отстојат 15 минути. Потоа прецедете ги и исечете ги на парчиња. Измешајте ги сит состојки заедно со киселото млеко и насладувајте се на вкусната смеса за слабеење.

Смесата може да ја складирате во ладилникот на 1 ден.