Со овој рецепт ќе ги согорите мастите, додека спиете

Секоја жена сака да се ослободи од вишокот на масните наслаги. За да се случи тоа потребно е да се стабилизира и забрза метаболизмот. Радикалните диети не се начин за намалување на килограмите, затоа што го нарушуваат здравјето и постои опасност од „јо-јо ефект“. Затоа пробајте го овој рецепт за согорување на мастите кој работи за Вас додека спиете.

Состојки

  • Рендан ѓумбир (1 лажица).
  • Магдонос (1 китка)
  • 1 Краставица
  • Сок од 1 лимон
  • Вода (½ чаша)

Ставете ги сите состојки во блендер и убаво изблендирајте ги, додека не се добие хомогена маса. Испијте го пијалокот пред да си легнете.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *