Слики што ќе ве натераат да размислите двапати пред да нарачате работи од интернет во иднина

Брзо и без напор, купувањето преку интернет дефинитивно има свои придобивки. Но откако тој пакет ќе пристигне пред вашиот праг, она што е внатре може да биде многу поинакво од она што сте го замислиле кога кликнавте на копчето „Купи“. Затоа треба да бидете подготвени бидејќи она што го гледате не е секогаш она што го добивате кога станува збор за нарачување работи преку интернет, а некои луѓе тоа го научиле на потешкиот начин.

Ние собравме колекција на набавки што ги оставиле купувачите шокирани и разочарани кога сфатиле дека реалноста е километри подалеку од нивните очекувања.

„Ја нарачав оваа играчка за син ми, не е баш како на сликата“.

„Чизмите за планинарење што ги нарачав изгледаат малку поинаку од сликата“.

Мојата пријателка имаше навистина лоша недела, па јас ѝ испратив цвеќиња. Ова го испорача цвеќарот “.

„Ги нарачав овие чизми со попуст од 50%. Добив еден чевел“.

„Мојот дечко нарача пар чорапи со неговата слика. На десната страна е тој. Немаме поим кој е другиот човек”.

’’Нарачав божиќни сечила за колачиња’’.

„Што нарачав, а што добив“.

„Не е баш она што го имав на ум“.

„Што сакав, а што добив“.

„Платив 135 долари за овој неред“.

„Барем дизајнот е ист.“.

„Лицето на мојот внук на перници како подарок за Денот на мајката беше одлична идеја во теорија“.

“Дефинитивно не е бестрашниот израз по кој целев“.

„Нарачав лисица преку интернет“.

Мојот партнер беше многу среќен што најде винил за 2,50 долари. Излезе дека е за куклена куќа“.

„Мојата пријателка ја нарача „50 нијанси на сиво“, и го доби ова“.

„Да бидам фер, мојата сопруга мислеше дека овој базен е сомнително ефтин“.

„Мојот другар ја нарача оваа перница за неговата ќерка“.

„Не се прстените што ги очекував …“

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.