„Си дојдов дома порано и го затекнав сопругот како пие кафе со друга жена, облечена во мојата наметка“

Жените кои поминале низ развод, знаат дека потпишувањето на документите се само прв дел од целата драма што следува, особено ако партнерите не се разделиле на мирен начин. Доколку во бракот постојат и деца, тогаш ситуацијата може да биде дополнително отежната од многу аспекти.

happy family mother reading to children book in bed

Сподели на Facebook
пати видено

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *