Селма Хајек дефинитивно знае како да ја започне новата година на најдобар можен начин! Славната американска актерка ги почести фановите објавувајќи фотографија од нејзиниот луксузен одмор во атрактивен костим за капење и со тоа ја покажа неверојатната фигура и стомачните мускули на 54-годишна возраст!

Неколку дена пред самиот крај на годината, актерката објави слична фотографија, овој пат во виолетови бикини, изгледајќи подеднакво привлечно и едноставно прекрасно, без грам шминка на лицето, носејќи само темни очила за сонце: