Ревитализирајте го панкреасот за 3 недели со овие одлични стари методи

Брза храна, многу лоши навики, мрсни закуски, леб и други фактори на современиот живот доведуваат до нарушување на панкреасот порано или подоцна. На почетокот тоа е само непријатност. Да бидеме искрени, повеќето од нас едноставно го игнорираат тоа велат дека ќе помине само. Но, ако додадете повеќе стрес и лекови на првите симптоми, состојбата се влошува и станува тешко да се справиме со неа.

Лек со две билки

Попарете 1 лажица равнец и камилица во 200 мл врела вода. Почекајте 30 минути и само исцедете. Ви препорачуваме инфузијата да се излади. За одлични резултати пијте половина чаша 2 пати на ден, половина час пред оброците. Приближно траење на третманот – 2 недели.

Дафинов лист

Ставете 10 листа во 300ml врела вода. Почекајте еден ден додека смесата не се разложи добро од лисјата на растението. Пијте 50 грама 30 минути пред јадење.

Чудесна каша

Ако проблемите со панкреасот се толку сериозни што тие веќе се неподносливи, мора да почнете на најсигурен начин, имено, секој ден наместо вечера да ја употребувате чудесната каша.

Состојки

  • 200 грама просо
  • 2 литри вода
  • 300 гр тиква
  • 1 лажица путер

Подготовка

Наполнете ја тавата со вода. Оставете да зоврие.

Исплакнете го просото и ставете го во врела вода. Додека врие, изрендајте ја тиквата во голема ренде и додадете ја на просото додека не стане пире. Додадете 1 лажица путер.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *