Доколку немате идеја што да приготвите овој викенд, следното видео ќе ви даде супер идеја како да ги изненадите и израдувате вашите најблиски, со печено пилешко вкусно како во KFC!

Рецепт за печено пилешко вкусно како во KFC

Доколку немате идеја што да приготвите овој викенд, следното видео ќе ви даде супер идеја како да ги изненадите и израдувате вашите најблиски, со печено пилешко вкусно како во KFC!
Оброк: Главно јадење
Кујна: Американска
Клучни зборови: пилешко месо, пилешки копани

Состојки

  • 15 пилешки копани
  • 4 големи чешниња лук
  • По вкус сол, мелен црн пипер и сладок пипер

За панирањето

  • 3 супени лажици лебни трошки
  • 3 супени лажици гриз
  • 50 гр сирење
  • 2 јајца
  • 2-3 супени лажици брашно

Video