Познато е дека јаболковиот оцет е моќно средство во борбата против вишокот килограми и притоа дека ефикасно ги топи наталожените масни наслаги. Истиот е совршен за забрзување на метаболизамот.

Јаболковиот оцет има голема предност бидејќи се заснова на исклучително природни состојки и се одличен додаток кон диетите, бидејќи не можат да му наштетат на телото и здравјето.

Како да го консумираме јаболковиот оцет?

Секое утро разредете 2-3 супени лажици оцет во чаша вода и добиена смеса консумирајте ја на празен стомак. Кон смесата може да додадете 1-2 кафени лажици мед, за засладувње, по желба.

Каков е ефектот на овој напиток?

Кога станува збор за губење на телесната тежина, постојат многу фактори кои влијаат врз добивањето на посакуваните резултати, меѓу кои и самиот број на вишок килограми.

Оцетот во голема мера помага за разградување на мастите, а во комбинација со правилна физичка активност, може да се изгубат и до 5 килограми на месечно ниво или пак 10 килограми во период од 1 година.