Природна маска за лице која ги отстранува брчките подеднакво ефикасно како и ботоксот

Домашните маски за лице станаа едни од најдобрите лекови за подмладување на кожата и нејзина ревитализација. Подготвени со органски состојки и без агресивни хемикалии, овие производи се здрави и прифатливи алтернативи за да се спречи појавата на брчки.

Состојки

  • 1 зелено јаболко
  • 3/4 чаша грозје (100 гр)
  • 1/2 чаша алое вера (100 g)

Исечете ја јаболката на неколку парчиња, отстранете го семето, потоа ставете ги парчињата во блендер. Измијте го грозјето и исечете го на мали парчиња. Ставете ги во блендерот заедно со гелот од алое вера. Потоа ставете ја смесата во стаклена тегла и складирајте во фрижидер.

Ставете ја маската на чисто лице и оставете ја да делува 20 до 30 минути. Потоа исплакнете со топла вода и исушете ја кожата со мека крпа. Чувајте го остатокот од производот во фрижидер во рок од три дена од подготовката.
Повторувајте ја постапката најмалку три пати неделно.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *