Природен рецепт кој го исфрла дијабетесот од вашето тело

Со редовното користење на овој природен лек, шеќерот во вашиот организам ќе се врати во нормала и целосно ќе си ја вратите контролата над истиот.

Дијабетесот се вбројува во најчестите болести во денешно време, а одржувањето на нормалното ниво на шеќер во крвта е прво и најважно правило за оние кои се соочуваат со ова заболување.

Во повеќето случаи, модерната медицина успешно се справува со болеста преку разни лекови, но во дел од нив и природната терапија делува извонредно.

Со редновно консумирање на овој природен напиток кој може уште денес да си го приготвите дома, дијабетесот ќе исчезне од вашето тело:

Потребни состојки

  • 1 корен рен
  • 9 главици лук
  • Свежо пиво

Начин на подготовка

Темелно исчистете го коренот од ренот, без да му ја отстранувате кората, односно без да го лупите. Потоа 9-те главици лук ситно исецкајте ги и заедно измешајте го со ренот. Смесата ставете ја во стерилна тегла и истата полејте ја со свежото пиво. Потребно е овој напиток да биде оставен да отстои 10 денови, на темно место.

Откако ќе биде готова, исцедете ја течноста. Првите 2 денови, консумирајте по 2-3 лажици од смесата, а следните денови пред секој оброк.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *