Од неодамна британското кралско семејство се најде во центар на скандал, откако Меган Маркл и принцот Хари изјавија дека официјално се откажуваат од нивните кралски должности.

Иако Меган веќе беше видена во јавноста по оваа објава, денес ви ги претставуваме првите фотографии од војвотката Кејт Мидлтон, која за првпат се појави по овој скандал.

И покрај истиот, таа не престанува да воодушевува со нејзиниот женствен изглед и секогаш беспрекорни модни комбинации.