Откако симна 45 килограми, благодарение на специфична диета, многумина од фановите се едногласни дека не постои ниту траг од старата Адел, освен се подразбира, нејзиниот величествен глас!

А сега најновата објавена фотографија на нејзиниот Инстаграм профил, каде пејачката е со нова фризура, е вистински доказ дека Адел ретко кој може да ја препознае на прв поглед!

Драстичната промена во надворешниот изглед на ѕвездата едноставно ги остава сите без зборови!

Што мислите вие за сегашниот изглед на Адел?