Нов тренд се појави на Твитер и Инстаграм: девојките прават вазна од нивната коса со вистински цвеќиња. Звучи лудо, но изгледа многу симпатично.

Се започна со фотографија на блогерката Тејлор Р.

На девојката ѝ се допаднал имиџот на Бијонсе на насловната страница на септемврискиот Vogue, но мислела дека фризурата на поп-дивата може да се подобри.

Тејлор ја објави својата фотографија со „вазна“ и додала хаштаг #FlowerVaseHair

Фотографиите на Тејлор станале вирални, а стотици девојки одлучиле да ја повторат „цветната“ фризура

Се разбира има и шегаџии кои си направиле свои верзии од „вазна фризурата“

А еве и како вие можете да си ја направите оваа фризура