Почина најдебелото дете на светот

Во Кабардино-Балкaрија, која влегува во составот на руската федерација, на 21-годишна возраст почина Џамбулат Хатохов. Во 2003-та година, тој влезе во Гинисовата книга на рекордите како најдебелото дете на светот.
Сподели на Facebook
пати видено

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *